NAUKA TANCA

 

Pierwszy Krok

Taniec jest doskonałą formą rozrywki i zabawy – program autorski zajęć „pierwszy krok”, stworzony i realizowany w BALLROOM WITH US to świetna alternatywa dla tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego. Nie sposób pominąć tutaj estetycznych walorów tańca i jego pozytywnego wpływu na psychikę dziecka. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci starszych.

Główne cele realizowane na zajęciach to:
• wprowadzenie dziecka w bogaty świat różnorodnych form tanecznych poprzez naukę podstawowych kroków i elementów z zakresu: tańca towarzyskiego, tańców par (salsa, bachata), baletu, video-clip, freestyle, różnorodnych kombinacji i układów tanecznych,
• nabycie umiejętności „czucia” własnego ciała oraz koordynacji ruchowej,
• kształtowanie prawidłowej sylwetki i postawy,
• uzyskanie gibkości i elastyczności poprzez różnorodne ćwiczenia rozciągające,
• nauka gracji, wdzięku i elegancji ruchu oraz kultury zachowania,
• rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu.

Ćwiczenia realizowane na zajęciach „pierwszy krok” , zwłaszcza po kilku godzinach siedzenia w ławce (nie zawsze w poprawnej pozycji) są skutecznym elementem rozluźniającym i zmniejszającym napięcia u dziecka zarówno emocjonalne jak i fizyczne. Zajęcia taneczne służą również rozwojowi pewności i wiary w siebie.

W naszej szkole organizowane są grupy dla przedszkolaków i dzieci starszych.

Dziecko w wieku 11-12 lat wyposażone w podstawowy warsztat „techniczny” może kontynuować dalszą naukę tańca w konkretnej wybranej już przez siebie technice tanecznej.

 

Taniec Towarzyski

Taniec będący niewątpliwie czymś więcej niż tylko wyrafinowaną sztuką lub widowiskowym sportem. Sprawdza się znakomicie w codziennych sytuacjach takich jak wyjście do klubu, impreza u znajomych czy romantyczna kolacja.

Zajęcia tańca towarzyskiego obejmują naukę 10 tańców w dwóch stylach tanecznych:

• w stylu latynoamerykańskim: samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive;
• w stylu standardowym: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot i quickstep.

Kursy podzielone są w zależności od wieku uczestników i poziomu zaawansowania:

• zajęcia dla dzieci – nauka tańca poprzez zabawę, poprawiająca sylwetkę, rozwijająca zdolności ruchowe dziecka, zapewniająca jego zdrowy rozwój (zobacz również „pierwszy krok”).

• zajęcia dla młodzieży – wprowadzają młodego człowieka w świat form towarzyskich, dają znajomość podstawowych kroków tańca w parze z możliwością zastosowania na balach, studniówkach, imprezach rodzinnych i udziału w turniejach tanecznych.

• kursy dla dorosłych – przeznaczone dla par narzeczonych, małżeństw, przyjaciół, znajomych i wszystkich par pragnących nabyć lub rozwinąć swe umiejętności taneczne razem. 

Na życzenie kursantów zajęcia poszerzane są również o naukę rock’n’rolla, salsy, bachaty czy tańca użytkowego.

 

Pierwszy Taniec

Pierwszy taniec jest chwilą wyjątkową. To nie tylko moment rozpoczęcia wesela czy sposób na podziękowanie Gościom za ich obecność ale przede wszystkim ten jedyny, niepowtarzalny czas Pary Młodej tańczącej po raz pierwszy jako małżeństwo … Moment, w którym dla nich zegar zatrzymuje się na kilka chwil …

Mając świadomość istoty i rangi Pierwszego Tańca szkoła tańca BALLROOM WITH US organizuje dla Państwa kursy dla narzeczonych oraz lekcje indywidualne. Kurs składa się zwykle z ośmiu spotkań i daje możliwość poznania podstawowych elementów i figur poszczególnych tańców w parze ułatwiając tym samym decyzję co do wyboru tego jedynego pierwszego tańca i późniejsze przygotowanie ostatecznej prezentacji.

Lekcje indywidualne są dla pary doskonałą i szybką formą nauki układu danego tańca stworzonego do wybranego przez Młodych utworu muzycznego. Na Państwa życzenie przygotujemy również wymarzoną choreografię złożoną z kilku form tanecznych, ozdobioną prostymi podnoszeniami i atrakcyjnymi figurami. Pamiętajcie: lekcje indywidualne to najlepszy sposób, aby nauczyć się tańczyć w krótkim czasie. To również doskonała metoda na pozbycie się tremy i przygotowanie profesjonalnego, niezapomnianego tańca.

Serdecznie zapraszamy do nauki.

Ja i Moi Rodzice

 

Szkoła tańca BALLROOM WITH US zaprasza na pierwsze i jedyne tego typu zajęcia w Kielcach, powstałe z myślą o aktywnych Mamach i ich małych pociechach – dzieciach powyżej 1,5 roku życia.

Podczas lekcji instruktor pokazuje kolejno elementy specjalnie opracowanego układu, w którym dziecko poprzez ruch ciała i zachowanie mamy wchodzi powoli w świat tańca i wspólnej zabawy. Spokojna, melodyjna muzyka oraz obecność rodzica sprawia, że jest to również doskonała metoda na wyciszenie i przygotowanie dziecka do odpoczynku.

Jeżeli pragniesz potańczyć i zrelaksować się wraz z dzieckiem, rozwijać je rytmicznie i ruchowo już od drugiego roku życia to zajęcia stworzone specjalnie dla Ciebie. To również wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu oraz nawiązywanie bliskiego kontaktu ze swoim dzieckiem. Zapraszamy nie tylko Mamy ale również wszystkich Tatusiów.

Tancz Solo

 

Trening pod hasłem: „znajdź chwilę tylko dla siebie”! Gorące latynoskie rytmy, dużo ruchu i świetnej zabawy. Zajęcia przeznaczone dla Pań i Panów bez ograniczeń wiekowych. Oferujemy do wyboru cztery rodzaje kursów:

Salsa solo to zajęcia typu: „ladies styling” prezentujące przede wszystkim charakterystyczny styling damski, rozwijające świadomość ciała, wyzwalające emocje i energię.

 

Trening ten to nie tylko znakomity sposób na rozwijanie własnych umiejętności tanecznych ale również doskonała metoda na poprawę kondycji i utrzymanie linii. Zrób coś dla siebie – odkryj swoją kobiecość na nowo i daj się ponieść gorącym rytmom salsowym !